شرکت فرآورده های هسته خرما + صادرات

صادرات فرآورده های هسته خرما شاید غیرممکن به نظر برسد، اما واقعیت دارد. از هسته این میوه پرخاصیت هم محصولات زیادی قابل تولید است که هم طبیعی هستند و هم مفید برای بدن. شرکت تولیدکننده انواع فرآورده های خرمایی درصدد معرفی این محصولات و آشناسازی بیشتر به مشتریان می باشد.

۵ فرآورده هسته خرما که باید بشناسید

فراورده هسته خرما

خرما یک میوه گرمسیری است که تمام اجزای درخت و میوه آن مورد استفاده قرار می گیرد. از بافت صنایع دستی با برگ درخت خرما گرفته تا فرآورده های هسته خرما که خواص دارویی زیادی دارند. با این محصولات بیشتر آشنا خواهیم شد.

هسته خرما معمولا دور ریخته می شود و عده کمی به فکر استفاده از آن می افتند. شاید باور نکنید اما همین هسته کوچک بیش از ده ها خاصیت درمانی و دارویی برای بدن است. درست مانند خرما که سرشار از ویتامین و مواد مغذی برای بدن می باشد. حدود ۶ تا ۱۵ درصد وزن یک خرما را هسته آن تشکیل می دهد. ابتدا در بین کشورهای عربی، پودر کردن و مصرف هسته خرما مشاهده شد. اما به تدریج در دیگر کشورهای خرماخیز نیز به کار بردن آن برای تولید محصولات جانبی خرما رواج یافت.

در ایران نیز بسیاری از شرکت های تولیدکننده فرآورده های خرمایی، از پودر هسته خرما برای مصارف زیادی استفاده می کنند. یکی از این موارد به کار بردن آرد هسته خرما برای جلوگیری از چسبندگی در زمان برش دادن چیپس خرماست.

تاکنون ۵ محصول از هسته خرمای تمیز و آسیاب شده تهیه شده است که تحت آزمایش قرار گرفته و خاصیت های آن نیز مشاهده گشته است. فرآورده های هسته خرما عبارتند از:

  1. روغن هسته خرما
  2. آرد هسته خرما
  3. قهوه خرما
  4. دمنوش هسته خرما
  5. پودر خرما

از میان این محصولات، آرد و دمنوش هسته خرما، جز پرمصرف ترین ها هستند. در ادامه به خواص این فرآورده ها نیز اشاره خواهد شد.

شرکت تولید فرآورده های خرمایی

شرکت فرآورده های هسته خرما

برای تولید این فرآورده ها، نیاز است هسته های تمیز و حرارت ندیده را جمع آوری کرد. از این جهت که کاملا طبیعی و خالص باشند. پس از آسیاب شدن هسته با توجه به نوع محصول جانبی فرآیندهای مختلفی روی آن انجام می شود. بخشی از هسته ها تفت داده شده و سپس پودر می شوند؛ از اینها برای تولید آرد و دمنوش خرما استفاده می شود.

بخش دیگر برای روغن گیری داخل دستگاه ریخته می شوند و محصول حاصل روغن هسته خرماست که خواص بسیاری برای پوست و مو دارد. از خواص شگفت انگیز این روغن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. جلوگیری از ریزش مو
  2. درمان ناراحتی های مفصلی
  3. تقویت و شادابی پوست صورت
  4. ضد چین و چروک
  5. درمان زخم معده

هسته خرما سرشار از ویتامین های E ،A و K می باشد و با مصرف این محصول به صحت خواص گفته شد پی خواهید برد. در این مجموعه انواع فرآورده های حاصل از خرمای تازه مانند چیپس و حبه خرما، خرمای شکلاتی و فرآورده های هسته خرما به صورت عمده به فروش می رسد. به دلیل طبیعی و بهداشتی بودن تولیدات، امکان صادرات انها نیز به کشورهای دیگر وجود دارد.

صادرات پودر هسته خرما به افریقا

صادرات خرما به افریقا

هسته خرما پودر شده کاربردهای زیادی دارد. برای مثال از آرد هسته خرما برای شیرینی پزی و پخت انواع کیک و کلوچه می توان استفاده کرد. همچنین مصرف دمنوش آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع خستگی و انرژی بخشی، درمان دیابت و دفع سنگ کلیه موثر بوده است.

کاربرد دیگر پودر خرما، استفاده برای خوراک دام می باشد. این نوع پودر از خرماهای درجه سه و صنعتی بهمراه هسته تولید شده و فقط برای مصارف دامداری ها مناسب است. به همین دلیل قیمت پایین تری نسبت به انواع خوراکی دارند. سالانه از همین نوع پودر خرما به کشورهای زیادی صادر می شود. یکی از کشورهای هدف، افریقای جنوبی است که برای تولید خوراک دام های خود از مواد طبیعی و مقوی مثل هسته خرما، استفاده می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما