تجارت خرما و فرآورده های آن در ایران

تجارت خرما در ایران از رونق خوبی برخوردار است. زیرا مناطق خرماخیز در جنوب کشور قطب تولید خرما و فراورده های حاصل از آن هستند. اما سود تجارت خرما چقدر است؟ چقدر سرمایه برای ورود به این بازار نیاز میباشد؟ پاسخ به این پرسش ها را اینجا بخوانید.

تجارت خرما

where to buy chopped dates

تجارت یا بازرگانی (Trade) در لغت به معنای خرید و فروش کلی هر نوع کالا اطلاق میشود. هر کدام از محصولات کشاورزی یا تولیدی میتوانند به عنوان کالایی برای فروش در نظر گرفته شوند. کشور ایران یکی از غنی ترین منابع خرما را در سراسر جهان داراست. از این رو تجارت خرما، پیشه بسیاری از بازارگانان از قدیم تا بحال بوده است.

اما آیا میدانید برای تجارت خرما به چه نکاتی باید توجه نمایید؟ یکی از اصول مهم در تجارت، توجه به کیفیت و قیمت محصول است..  اگر به دنبال محصولی مناسب جهت معرفی در بازار هدف و تجارت هستید، فرآورده هایحاصل از خرما را به شما پیشنهاد میکنیم. این محصولات ضمن اینکه با بهترین مواد اولیه تهیه میشوند، از سود فروش بالایی نیز برخوردارند.

به علاوه بسیاری از مصرف کنندگان هنوز با تنوع فرآورده های خرمایی آشنایی کامل ندارند. بنابراین براحتی میتوان سهم بسزایی از بازار را به فروش اینگونه محصولات اختصاص داد. اغلب محصولات خرمایی برای پذیرایی در مجالس و هتلها میتوانند پیشنهاد مناسبی باشند. برای مثال خرماهای مغزدار با توجه به خواص موجود در خرما و مغزهای مفید انواع خشکبار تولید میگردند. گاهی برای تنوع محصول و خوش طعم شدن آن، از روکش شکلات یا پودر نارگیل و پسته هم استفاده میشود. بسته بندی متنوع و زیبای این فرآورده نیز یکی از مزیتهای ارائه محصول بوده و سبب موفقیت در تجارت آن میشود.

سود تجارت فرآورده های خرمایی

تجارت خرما

برای ورود به بازار فروش هر کالایی توجه به سود حاصل از آن، اهمیت دارد. با توجه به تنوع بالای محصولات حاصل از خرما، بازار هدف آنها نیز گسترده میباشد. برخی از فراورده های پرفروش با تولید بالا به شرح زیر هستند:

  1. خرما با مغز آجیل
  2. خرما با روکش شکلات
  3. چیپس خرما
  4. شیره خرما
  5. خمیر خرما
  6. فرآورده هسته خرما
  7. حبه خرما

سود تجارت خرما و مشتقات آن معمولا بین ۱۰ تا ۴۰ درصد متغیر است. این بازه بستگی به نوع فرآورده، نوع بسته بندی و مقدار خرید آن دارد. همچنین نوع خرید هم اثرگذار است. یعنی اگر برای بازار صادراتی قصد خرید فراورده های خرما را داشته باشید از سود بیشتری بهره مند خواهید شد. چنانچه تمایل به دریافت نمایندگی یکی از مشتقات نامبرده را دارید نیز سود شما متفاوت از مصرف کنندگان معمولی میباشد.

خرید نقدی و یا شرایطی هم درصدهای تخفیف و سود خود را دارند. بعنوان جمع بندی اگر نمایندگی یکی از این محصولات، قصد خرید صادراتی را داشته باشد و مبلغ را هم نقدی پرداخت نماید، سودی بالغ بر ۴۵ درصد عائدش خواهد شد!

تولید کننده خرما شکلاتی مغزدار

احتمالا شما نیز در جریان هستید که شرکتهای زیادی برای تهیه انواع خرماهای مغزدار و فرآورده های مربوط به خرما وارد بازار شده اند. اما اینکه کدامیک بهترین تولید و محصول با کیفیتی را به بازار عرضه میکنند؛ نیاز به تحقیق و مشاوره بیشتری دارد. تهیه خرماهای مغزدار خاصه انواع شکلاتی آن مستلزم استفاده از مواد اولیه سالم و درجه یک میباشد.

همچنین بسته بندی مناسب این محصول و ارائه ان با قیمت مناسب به مشتریان شرطی اساسی در ماندگاری و برند شدن آن تولیدکننده خواهد بود. چنانچه قصد آشنایی با شرکتهای تولیدی انواع خرما شکلاتی و مغزدار را دارید و یا خود از زمره تولیدکنندگان این محصول هستید، میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. مجموعه مُرسا دِیت با تجربه بالغ بر نیم دهه در زمینه تجارت خرما، آماده همکاری با تجار و فعالین اقتصادی این حوزه میباشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما